Święto Niepodległości w Sokolicy

• 15-01-2019
W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę również Szkoła Podstawowa w Sokolicy godnie uczciła to ważne wydarzenie. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu z ceremoniałem flagi państwowej i podobnie jak w całym kraju o godzinie 11.11 odśpiewali, wraz z nauczycielami, hymn Polski. Następnie gimnazjaliści zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Izabeli Kuźniak, w którym przedstawili krótką historię drogi Polaków do odzyskania niepodległości kraju. Ważnym punktem apelu była recytacja wierszy przez przedstawicieli wszystkich klas oraz śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich.  Utwory  poetyckie pochodziły z „Antologii 44”, która zawiera 44 teksty polskich poetów i pisarzy o tematyce patriotycznej, opracowanej w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polaków w ramach kampanii Narodowego Czytania 2018 pod patronatem Prezydenta Polski. Uczniowie mogli również zaprezentować swoje zdolności plastyczne, wykonując różnorodne kotyliony narodowe. Konkurs ten, przygotowany przez Iwonę Kasjaniuk, cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Ostatnim elementem uroczystości było wykonanie flagi państwowej z fragmentów flag przygotowanych przez każdą klasę, które podczas apelu połączono w jedną całość, a następnie uczniowie przemaszerowali z nią szkolnymi korytarzami, składając w taki sposób hołd „Niepodległej”.

4Galeria zdjęć: Święto Niepodległości w Sokolicy