Obchody Dnia Niepodległości

• 14-11-2022
11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Święto obchodzone dla upamiętnienia odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości przez Polskę. Uroczyste obchody 104 rocznicy wyzwolenia Polski odbyły się tym razem w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żydowie.Wydarzenie rozpoczął program artystyczny przygotowany i zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie, którzy swoim przekazem przybliżyli losy Polski i czyny Polaków dążących do odzyskania niepodległości.
Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha w swoim przemówieniu, rozpoczynającym uroczystość, zaznaczył ważność Narodowego Święta Niepodległości oraz zachęcił do pielęgnowania i doceniania postaw szacunku i umiłowania własnej Ojczyzny. Po zakończonej mowie wezwał do odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.Wydarzeniu towarzyszyła Kompania Honorowa 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Henryka Gosiewskiego, Poczty Sztandarowe Szkół Podstawowych, Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, Poczet Straży Granicznej, Poczet Związku Sybiraków. Obchody uroczystości swoją obecnością uświetnili poseł na Sejm Adam Ołdakowski, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz, Wiceoficjał Sądu Metropolitalnego ks. dr Jacek Zieliński, przedstawiciele służb mundurowych i władz powiatowych, radni Gminy Bartoszyce, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni na tę okoliczność goście.

21Galeria zdjęć: 11 Listopada 2022