Ślubowanie uczniów klasy I

• 31-10-2022
W dniu 27 października 2022 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem na scenę pierwszoklasistów przez uczniów klasy VI, którzy dumnie wspierali swoich młodszych kolegów. W części oficjalnej dyrektor szkoły Jadwiga Bloch przywitała zaproszonych gości.
Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha skierował do najmłodszych uczniów życzenia i przekazał im upominki. Kolejnym gościem był Dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Tadeusz Biedziak, który również obdarował prezentami i życzeniami bohaterów dzisiejszej uroczystości.Przedstawiciele rodziców złożyli następnie podziękowania wychowawczyni klasy I Pani M. Wawrzak oraz dyrektor szkoły.
Kolejną częścią uroczystości było zaprezentowanie montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klasy I. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i dumnie prezentowały się na scenie. Montaż zakończył się gromkimi brawami, po którym wszyscy zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek który przygotowali rodzice uczniów klasy I w Sali bankietowej w Domu Kultury w Bezledach.
Nad całym przedsięwzięciem czuwała Pani Justyna Rojek, która jest szkolnym opiekunem Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego.