Aktualności

Święto Plonów Gminy Bartoszyce 2022

  • 07-09-2022
27 sierpnia na stadionie w Kinkajmach odbyło się Święto Plonów Gminy Bartoszyce, potocznie nazywane dożynkami. Uroczystość rozpoczął barwny korowód prowadzony przez zespoły ludowe, przedstawicieli władz, na czele, których tego dnia stali starości Święta Plonów. W korowodzie szły również poczty sztandarowe OSP, delegacje sołectw niosące przygotowane specjalnie na te okazję wieńce dożynkowe, zaproszeni goście i mieszkańcy Gminy Bartoszyce.
 
Po powitaniu i wystąpieniu gości, Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha wręczył odznaczenia zasłużonym rolnikom oraz nagrody w konkursach : "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy", "Czysta i Estetyczna Gmina Bartoszyce", "Najpiękniejsze Stoisko Gastronomiczne". Puchary z rąk Wójta Gminy Bartoszyce otrzymali również uczestnicy Turnieju Sołectw. Część oficjalną zakończył występ lokalnych artystów. Swoje talenty, na dożynkowej scenie, zaprezentowały zespoły "Teraz My", "Sielanka", "Sokoliki", "Gala", "Wojcieszanie" oraz solistka Aleksandra Socha. W przerwie między częścią oficjalną a koncertami gwiazd odbył się, wspomniany wcześniej Turniej Sołectw.
 
Każdy zainteresowany mógł podziwiać zabytkowe maszyny rolnicze z kolekcji Pana Henryka Waśniewskiego, wziąć udział w pokazie sprzętu służb mundurowych, a fani motoryzacji napawać się widokiem motocykil obok których nie dało się przejsć obojętnie. Ludzie ceniący naturę mogli skorzystać z przejażdzki bryczką lub spróbować swoich sił siadając w siodle, smakosze swojskiego jadła mogli skosztować potraw przygotowanych przez gminne Koła Gospodyń Wiejskich. To tylko część atrakcji , która czekała na uczestników wydarzenia. Wystawcy stanęli na wysokości zadania i sprawili, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przygotowania do tak dużego wydarzenia rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, nawiązanie współpracy z zaproszonymi gwiazdami wymagało czasu i przemyślanej logistyki. Działania musiały być dobrze przeanalizowane, tak, by obchody tak ważnego dla rolników naszej gminy święta odbyły się bez niespodzianek. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy temu wyzwaniu i że obchody Święta Plonów Gminy Bartoszyce  będą wzbudzały same pozytywne wspomnienia wśród uczestników minionej już uroczystości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją