Aktualności

Zmagania motocrossowe na torze w Falczewie

  • 02-07-2019
VI runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie połączona z III rundą Mistrzostw Okręgu w Motocrossie po raz kolejny zagościła w Bartoszycach 30 czerwca  2019r., zgodnie z przydzielonym terminem, odbyły się zmagania motocrossowe na torze w Falczewie.
Do zawodów przystąpiło 124 zawodników. W trakcie zawodów nagrodami rzeczowymi zostali uhonorowani zawodnicy z kategorii MX 65 oraz MX 85, kobieta która startowała w Bartoszycach po raz pierwszy i uzyskała najwyższy wynik, najmłodsza zawodniczka z kategorii MX65. Ponadto swoją nagrodę ufundował Starosta Powiatu Bartoszyckiego –Zbigniew Nadolny. Zawody odbyły się bez przeszkód. W trakcie zawodów odnotowano 2 wypadki.
Sprzyjająca pogoda sprawiła, że nie zawiedli także bartoszyczanie licznie przybywając na Falczewski tor. Jak co roku, dzień przed zawodami przybyły także teamy najczęściej złożone z całych rodzin i kilka dni spędzili na gościnnej, bartoszyckiej ziemi.
Sędzią zawodów był pan  Piotr Piórkowski.
Organizacją zawodów zajęło się Stowarzyszenie Klub Motocyklowy „Wiraż” Bartoszyce. Impreza odbyła się dzięki wsparciu: Gminy Bartoszyce, Urzędu Miasta Bartoszyce oraz Starostwa Powiatowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją