Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych

W dniu 11 października odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych, które co roku otwierają kalendarz rywalizacji sportowej dla uczniów szkół Gminy Bartoszyce. Miejscem rywalizacji tradycyjnie był stadion w Kinkajmach, a do rywalizacji przystąpiło 120 zawodników i zawodniczek. Każdy z zawodników miał do pokonania zróżnicowaną trasę o długości 600 metrów. Oprócz biegów w kategoriach wiekowych nowością było rozegranie kategorii OPEN , do której mógł zgłosić się każdy uczeń , a na starcie stawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa biegaczy i biegaczek.
 
Zwycięzcą kategorii OPEN został Olaf Emilianów uczeń SP Bezledy.
 
Klasyfikacji generalnej szkół zwycięzcami zostali uczniowie SP Bezledy wyprzedzając w punktacji uczniów SP Wojciechy oraz SP Kinkajmy.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zawodach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Biegi przełajowe

Załączniki

Ogłoszenie

Plan polowań zbiorowych na sezon 2023/2024 Koła Łowieckiego Wiewiórka Korsze s/z w Dębniku.

Załączniki

Obwieszczenie Wójta Gminy Bartoszyce

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: transport

Imienne wyniki głosowań radnych

Imienne wyniki głosowań radnych - LXXV 06.10.2023 r.

Załączniki

Delegacja w Rumunii

Delegacja z Gminy Bartoszyce po raz trzeci uczestniczyła w spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu "Nasi ponownie połączeni seniorzy" (ORS). Wizyta odbyła się w rumuńskiej miejscowości Avrig we wrześniu 2023 r. Omówiono kwestie usprawnienia życia społecznego seniorów dzięki narzędziom cyfrowym.

Podczas programu delegacja miała okazję odwiedzić różne placówki, między innmi: Domy Pomocy Społecznej w Sibiu, środek medyczno-socjalny w Săliște i Ośrodek Pomocy Społecznej w Avrig. Spotkania te umożliwiły wymianę doświadczeń i porównanie działań podjętych przez wszystkie strony w czasie pandemii COVID-19.

Oprócz tematów związanych z projektem, program mobilności obejmował również wizyty w firmach komercyjnych, takich jak browar piwny AuGusta i SC Badea Cârțan SRL, zwiedzanie muzeów, takich jak Muzeum Avrig i Muzeum Tradycyjnej Cywilizacji Ludowej ASTRA Sibiu, a także spacery po Sybinie, wizytę w Metropolitalnej Katedrze Prawosławnej w Sibiu, spotkanie w Bibliotece Siedziby w Avrig, zwiedzanie Zamku Bran i wiele innych atrakcji mających na celu zapewnienie uczestnikom zagranicznym pełnego doświadczenia z życia i kultury rumuńskiej.

Projekt "Nasi ponownie połączeni seniorzy" jest realizowany od 2021 r. w ramach programu Erasmus+ Komisji Europejskiej. Ma on na celu identyfikację najlepszych sposobów wspierania osób starszych, które znajdują się w domach pomocy społecznej lub są zagrożone izolacją. Projekt dąży do znalezienia rozwiązań umożliwiających reintegrację seniorów w normalny rytm życia społecznego, poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego oraz przygotowanie na przyszłe sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia czy kataklizm.

W delegacji uczestniczyły osoby pracujące i wspierające seniorów. Celem wizyty było wzbogacenie i poprawa efektywności projektu poprzez zwiększenie wiedzy i doświadczenia uczestników na temat obcych kultur i praktyk społecznych.

Projekt "Nasi ponownie połączeni seniorzy" ma na celu zniwelowanie skutków izolacji społecznej osób starszych oraz poprawę jakości ich życia. Wizyta delegacji z Gminy Bartoszyce w Rumunii była kolejnym krokiem w realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia, które ma pozytywny wpływ na seniorów i społeczności lokalnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26Galeria zdjęć: Delegacja w Rumunii

Ogłoszenie o zbliżającej się sesji

Proponowany porządek obrad:
 
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Wybór sekretarza obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Podjęcie uchwały:
    a) w sprawie zmiany uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Bartoszyce na lata 2023-2043,
    b) w sprawie zmiany budżetu gminy Bartoszyce na rok 2023.
5. Zamknięcie obrad.
 
Ww. projekty uchwał oraz materiały dotyczące posiedzenia znajdują się na portalu eSesja gminabartoszyce.esesja.pl
 
Przebieg sesji będzie można śledzić online za pośrednictwem portalu eSesja gminabartoszyce.esesja.pl
 
Wszystkich uczestników informuję, że obrady Rady Gminy Bartoszyce są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Informację tę podaję wypełniając dyspozycje art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenia o ochronie danych).
 
Wiceprzewodniczący Rady Gminy
/-/ Andrzej Kosakowski

Załączniki

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY BARTOSZYCE

Wójt Gminy Bartoszyce informuje, że dnia
05 października 2023 r. o godz. 17 00
w świetlicy wiejskiej w Mintach odbędzie się spotkanie z mieszkańcami sołectwa Minty w sprawie toczącego się postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji, tj. utworzenie punktu zbierania i przetwarzania innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych na działce nr 201, obręb Minty, gmina Bartoszyce.

 
Wójt Gminy Bartoszyce
/-/ Andrzej Dycha

Imienne wyniki głosowań radnych - LXXI 29.09.2023 r.

Imienne wyniki głosowań radnych - LXXI 29.09.2023 r.

Załączniki

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Ogłoszenie o LXXIV sesji Rady Gminy

 
 
1 ... 4 5 6 7 8 ... 78

Lokalizacja
Facebook Page Plugin