Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Bartoszyce

Serdecznie zapraszamy do udziału w "Turnieju Sołectw Gminy Bartoszyce", który odbędzie się podczas tegorocznego Święta Plonów Gminy Bartoszyce 27 sierpnia o godzinie 16:00 na stadionie w Kinkajmach.
W poniższych załącznikach znajdziecie Państwo regulamin i kartę zgłoszeń.
 

 
 

Załączniki

Świetlica Wiejska w Nalikajamach po gruntownym remoncie

13 sierpnia 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Nalikajmach. Koszt gruntownego remontu wyniósł ponad 145 000 zł. Otwarcia nowo wyremontowanego obiektu dokonał Wójt Gminy Bartoszyce, sołtys sołectwa Nalikajmy oraz przedstawiciele mieszkańców wsi, a poświęcenia świetlicy proboszcz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bartoszycach.
Liczymy, że to miejsce pozwoli na urozmaicenie czasu wolnego mieszkańców, a co za tym idzie, pozwoli na integrację lokalnej społeczności, wesprze rozwój każdego bez względu na wiek i zainteresowania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Nalikajmy

Otwarcie drogi w Wipławkach

3 sierpnia 2022 roku miało miejsce otwarcie drogi gminnej nr 120012N na odcinku Dąbrowa – Wipławki i drogi wewnętrznej w miejscowości Wipławki oraz jej poświęcenie. Inwestycję współfinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych, a jej koszt wyniósł 1 699 395,32 zł. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Bartoszyce, sołtys sołectwa Nalikajmy, przedstawiciel firmy wykonawczej, proboszcz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bartoszycach, pracownicy Urzędu Gminy Bartoszyce oraz przedstawiciele mieszkańców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Wipławki

Festyn Sołecki w Mintach

Piknik Rodzinny w Wojciechach

W dniu 05.08.2022 w Wojciechach odbył się piknik rodzinny. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, tatuaże oraz bańki mydlane. Chętni mogli spróbować swoich sił w zawodach na strażackim torze przeszkód przygotowanym przez OSP Wojciechy. Strażacy pomogli również przetrwać upalną pogodę rozstawiając kurtynę wodną. O podniebienia zatroszczyło się KGW Wojciechy "Kwadrat". Oprócz kiełbasek z grilla na gości czekały słodkie przysmaki, owoce i napoje.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Piknik Rodzinny w Tolko

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny do Tolko w dniu 13-08-2022 r. o godz. 16:00. Na Gości czekają m.in. pokazy służb mundurowych, gry i zabawy oraz dmuchańce. O oprawę kulinarną zadba KGW Wajsnory. Piknik zakończy zabawy taneczna.
 

Nabór wniosków na opracowanie „koncepcji inteligentnych wsi"

Lokalna Grupa Działania "Warmiński Zakątek" ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na wdrażanie operacji przez podmioty inne niż LGD w ramach LSR 2014 - 2020 realizowanej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020: opracowanie „koncepcji inteligentnych wsi” (smart village).
W ramach naboru przewidziano udzielenie grantów organizacjom pozarządowym o kwocie 4 tys. złotych w charakterze refundacji poniesionych wydatków.
Nabór będzie miał miejsce między 22 sierpnia a 8 września 2022 r.
 
 

Festyn Sołecki w Mintach

Serdecznie zapraszamy 6 sierpnia o godz. 15.00 na Festyn Sołecki do Mint. Na gości czekają gry i zabawy, wspólne ognisko oraz dmuchane zjeżdżalnie.
 

Festyn Sołecki w Wojciechach

Serdecznie zapraszamy 5 sierpnia do Wojciech na Festyn Sołecki. Czeka moc atrakcji m. in.: gry i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, grill, lody oraz bańki mydlane. Początek imprezy o godzinie 15.00.
 

Bezpłatne webinarium informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Elblągu zaprasza na bezpłatne webinarium „Dotacje i inne formy wsparcia na zakładanie działalności gospodarczej”.
 
Termin i miejsce spotkania:
Termin: 11.08.2022 r. w godzinach  10:00 – 10:50
Miejsce: Platforma on-line
Dla kogo:
Webinarium skierowane jest przede wszystkim do osób zainteresowanych pozyskaniem informacji na temat różnych źródeł wspomagających zakładanie działalności gospodarczej. Omówione zostanie wsparcie dotacyjne udzielane w ramach projektów finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020 oraz instrument zwrotny w postaci pożyczek udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
 
Warunkiem uczestnictwa w webinarium jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do pobrania pod tekstem) na adres: http://lpielblag@warmia.mazury.pl do 10.08.2022 r. (do godz. 12.00) i otrzymanie potwierdzenia mejlowego od organizatora. Link do webinarium zostanie wysłany w osobnej wiadomości najpóźniej w dniu wydarzenia tj. 11.08.2022 r.
W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę webinarium.
 
Więcej informacji:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Elblągu:
tel. 55 620 09 13, 55 620 09 14, 55 620 09 16                            

Załączniki

1 ... 4 5 6 7 8 ... 56

Lokalizacja
Facebook Page Plugin