Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Zabawa andrzejkowa w Osiece

Świetlica wiejska w Osiece była miejscem pełnym gwaru, uśmiechu i radosnego, dziecięcego szczebiotu. Powodem tej radosnej atmosfery była zabawa andrzejkowa zorganizowana w ramach projektu „Dzieciństwo pełne radości”  przygotowanego przez Monikę Grobelną. Uczestników imprezy obowiązywały przebrania, na które ogłoszono konkurs. Na zabawę andrzejkową przybyli również  goście ze Skitna wraz ze współorganizatorką imprezy Eweliną Biały. Były konkursy, zabawy, tradycyjne wróżby andrzejkowe i lanie wosku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Zabawa andrzejkowa w Osiece

„Dzieciństwo pełne radości” projekt realizowany w Osiece

W ramach projektu „Dzieciństwo pełne radości ” dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej w Osiece mogły uczestniczyć w wycieczce do Parku Zwierząt w Szymanowie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się chwile, w których uczestnicy mogli sami nakarmić alpakę czy przytulić królika. Ponad to można było zobaczy między innymi kozy, owce, konie, osły, lamy ,jelenie, daniele, bydło szkockie, kangury, strusie, wiewiórki, mnóstwo różnorodnych papug, ptactwa domowego, pawi oraz zaobserwować w ogromnych stawach karpie chińskie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Dzieciństwo pełne radości

II sesja Rady Gminy Bartoszyce

30 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej budynku Nr 47 w Bezledach odbędzie się II sesja Rady Gminy Bartoszyce.
czytaj dalej

Integracyjna zabawa w świetlicy w Skitnie

W świetlicy wiejskiej w Skitnie odbyła się zabawa Halloween. Zabawy, konkursy i inne atrakcje czekały na dzieci ze Skitna  i gości ze świetlicy wiejskiej w Osiece. Oswajanie „strachów” okazało się bardzo sympatyczne i przyjazne, a na świetlicy nie było słychać zawodzenia i jęków tylko głośny dziecięcy śmiech.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Integracyjna zabawa w świetlicy w Skitnie

Zabawa andrzejkowa w Tolko

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zabawę andrzejkową, która odbędzie się w piątek 30 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tolko o godz. 16.00.

Święto Niepodległości w Sokolicy

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę również Szkoła Podstawowa w Sokolicy godnie uczciła to ważne wydarzenie. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu z ceremoniałem flagi państwowej i podobnie jak w całym kraju o godzinie 11.11 odśpiewali, wraz z nauczycielami, hymn Polski. Następnie gimnazjaliści zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Izabeli Kuźniak, w którym przedstawili krótką historię drogi Polaków do odzyskania niepodległości kraju. Ważnym punktem apelu była recytacja wierszy przez przedstawicieli wszystkich klas oraz śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich.  Utwory  poetyckie pochodziły z „Antologii 44”, która zawiera 44 teksty polskich poetów i pisarzy o tematyce patriotycznej, opracowanej w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polaków w ramach kampanii Narodowego Czytania 2018 pod patronatem Prezydenta Polski. Uczniowie mogli również zaprezentować swoje zdolności plastyczne, wykonując różnorodne kotyliony narodowe. Konkurs ten, przygotowany przez Iwonę Kasjaniuk, cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Ostatnim elementem uroczystości było wykonanie flagi państwowej z fragmentów flag przygotowanych przez każdą klasę, które podczas apelu połączono w jedną całość, a następnie uczniowie przemaszerowali z nią szkolnymi korytarzami, składając w taki sposób hołd „Niepodległej”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Święto Niepodległości w Sokolicy

Pasowanie na przedszkolaka w Bezledach

W Punkcie Przedszkolnym w Bezledach odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były maluchy z grupy I „Pszczółki”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Marzena Wasyluk. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielki Marzenny Oziero-Sadowskiej. Występując przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały znaczki, piękne „przedszkolne sowy” i dyplomy. Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą, w którą zaangażowali się zarówno nauczyciele jak i rodzice.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Pasowanie na przedszkolaka w Bezledach

Ślubowanie klasy pierwszej w Krawczykach

Ślubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Krawczykach. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem, z pewnością była sama uroczystość, jak również niecodzienność stroju, który mieli przywdziać tego dnia najmłodsi uczniowie, nowe birety. Podczas ceremonii 6 pierwszoklasistów, w obecności dyrektor Małgorzaty Chrapowickiej, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

49Galeria zdjęć: Ślubowanie klasy pierwszej w Krawczykach

I sesja Rady Gminy Bartoszyce odbędzie się 23 listopada 2018 r.

Wójt Gminy Bartoszyce zawiadamia, że w oparciu o art.  20 ust. 2 w zw. z ust. 1 zd. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm.)
czytaj dalej

Gminne obchody Dnia Niepodległości

Gminne obchody Dnia Niepodległości odbyły się w Galinach. Uroczystą msze świętą odprawił ksiądz infułat Adolf Setlak. Program artystyczny przygotowała Szkoła Podstawowa w Galinach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: Gminne obchody Dnia Niepodległości

Lokalizacja
Facebook Page Plugin