Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Piknik strażacki

„Bezpieczny powrót do szkoły” to hasło dzisiejszego, trzeciego już, pikniku strażackiego zorganizowanego na terenie jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach Na tegoroczne wydarzenie wszystkich mieszkańców miasta i gminy zaprosili: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach w Bartoszycach oraz Gmina Bartoszyce.
 
Dzisiejsze spotkanie miało charakter nie tylko edukacyjny, lecz również rozrywkowy. Choć obserwując punkty z perspektywy można by stwierdzić, że organizatorzy świadomie i odpowiedzialnie połączyli zabawę z edukacją, trafiając tym samym do grona najliczniej przybyłych uczestników, czyli tych najmłodszych. Dzieci mogły wejść w rolę strażaka i z pomocą strażaków z Ochotnicza Straż Pożarna Kinkajmy OSP Wojciechy OSP KSRG w Bezledach Ochotnicza Straż Pożarna w Galinach zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego. Mogły również ugasić płonący dom, uratować poszkodowanego z zadymionego pomieszczenia, wziąć udział w strażackim torze przeszkód, nauczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego, a w sali edukacyjnej OGNIK poznać prawidłowe zasady zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zasad bezpiecznej ewakuacji oraz prawidłowego wzywania służb ratowniczych.
 
Na poszukujących emocji czekała przygoda z wykrywaczem metali, sportowcy próbowali swoich sił wspinając się po skrzynkach, ceniącym urodę i modowe trendy panie z Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach malowały twarz oraz wykonywały wielobarwne tatuaże, a najmłodsi artyści, z pomocą kolorowej kredy, stworzyli, na terenie jednostki, swój autorski street-art. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się dmuchane zjeżdzalnie, przy których, przez cały czas trwania pikniku, ustawiała się długa kolejka.
 
Po trudach wykonanych zadań i dokazywaniu na dmuchańcach dzieci kosztowały ognistej strażackiej grochówki i słodkich pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich TĘCZA POŁĘCZA.Nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników czuwał dzisiaj dziecięcy przyjaciel i bajkowy bohater „Psiego Patrolu” Marshall. Sądząc po ilości wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa przekazanej dzisiaj przez organizatorów, jesteśmy pewni to będzie na pewno BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Lokalna Strategia Rozwoju

Święto Chleba

ŚWIĘTO CHLEBA w Gminie Bartoszyce. Serdecznie zapraszamy do Galin w najbliższą sobotę 10 września 2022 o godz. 14.00.
Szczegóły na plakacie.
 

Wybory uzupełniające sołtysa Łojd

Święto Plonów 2022

Szanowni Państwo
 
Z ogromną przyjemnością zapraszamy na tegoroczne Święto Plonów Gminy Bartoszyce - czyli tradycyjne DOŻYNKI!
W programie tradycyjnie polowa Msza Święta, wręczenie odznaczeń i nagród konkursowych oraz Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Bartoszyce.
Na naszej scenie, poza artystami lokalnymi, których nie może zabraknąć, pojawią się gwiazdy wieczoru:
  • MEGI
  • Jary Oddział Zamknięty
  • DARIA
  • Masters
  • Kombii
Strefa gastronomiczna będzie przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich, co jest jednoznaczne z zapewnieniem przysmaków najwyżej jakości i wyjątkowych smaków!
 
Wśród atrakcji towarzyszących znajdą się:
- darmowe dmuchańce i atrakcje dla dzieci;
- pokaz sprzętu służb mundurowych;
- wystawa zabytkowych i współczesnych maszyn rolniczych;
- przejażdżki bryczką i wiele innych atrakcji dla każdego!
 
Do zobaczenia na stadionie w Kinkajmach!
 

Informacja dla rodziców

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do przedszkola na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 29 sierpnia 2022 r. w Przedszkolu w Tolko.
 
  • Rodzice dzieci 5-6 letnich – godz. 10:00
  • Rodzice dzieci 3-4 letnich i żłobkowych – godz. 11:00

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2022. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Święta Plonów Gminy Bartoszyce, które odbędą się dnia 27 sierpnia 2022 r.
 
Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym do pobrania poniżej w formie załącznika.
 

Załączniki

Konkurs na najpiękniejsze stoisko gastronomiczne

Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia z terenu Gminy Bartoszyce do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze stoisko gastronomiczne podczas Święta Plonów Gminy Bartoszyce, które odbędzie się w dniu 27 sierpnia 2022 r. na stadionie w Kinkajmach.
 
Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym do pobrania poniżej w formie załącznika.
 

Załączniki

Festyn na rzecz Marcina

W dniu 20 sierpnia 2022 r. w Łojdach odbył się Festyn na rzecz Marcina. Na gości czekały pokazy strażaków z OSP Bezledy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, można było również spotkać rajdowca Adama Biniędę. Najmłodsi mogli skorzystać z różnych atrakcji m. in. malowania twarzy, animacji, dmuchanych zjeżdżalni oraz waty cukrowej. Podczas festynu zorganizowano loterię fantową oraz zorganizowano licytacje, z których dochód będzie przekazany na leczenie Marcina, który przechodzi rehabilitację po wypadku.Festyn zakończyła zabawa przy muzyce granej przez zespół "Po prostu my".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Dodatek węglowy

Komunikat
Dodatek węglowy będzie przyznawany od dnia 17.08.2022r. w Gminnym Ośrodku
Pomocy Społecznej w Bartoszycach, ul. Pieniężnego 10A, 11-200 Bartoszyce. Wnioski w wersji
papierowej będą dostępne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach lub na
stronie gopsbartoszyce.bip.gov.pl. Wnioski można składać również za pomocą środków
komunikacji elektronicznej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź przez profil zaufany.
1 ... 3 4 5 6 7 ... 56

Lokalizacja
Facebook Page Plugin