Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wizyta studyjna w Austrii i Kamieniu Śląskim

W dniach 03-07.10.2022 r. odbywała się wizyta studyjna w Austrii i Kamieniu Śląskim. Została ona zorganizowana przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pod nazwą „Inspiracja – u źródeł procesów odnowy wsi”. Wyjazd do Austrii został współfinansowany z środków Unii Europejskiej. W wizycie wzięła udział 36 – osobowa delegacja wójtów i burmistrzów z Warmii i Mazur, której przewodniczyła Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pani Sylwia Jaskulska. Gminę Bartoszyce reprezentowała Pani Jadwiga Bogdaniuk - zastępca wójta.
 
Celem wizyty studyjnej były spotkania z Burmistrzami austriackich miast i wsi, którzy prezentowali dobre praktyki w zakresie odnowy wsi.Podczas wizyty w austriackich miasteczkach samorządowcy zwrócili szczególną uwagę na duże zaangażowanie lokalnej społeczności, m.in.: w prowadzenie obiektów kultury, muzeów czy pracy w różnych stowarzyszeniach. Przykładem jest niewielka gmina o nazwie Herrnbaumgarten, w której znajdują się: Muzeum Nonsensu, Muzeum Kuchni oraz system dawnych winnic znajdujących się w piwnicach. Działa tam także ochotnicza straż pożarna. W miasteczku Ybbsitz prezentowano Muzeum Żelaza, gdzie mieszkańcy wspólnie z pracownikami Muzeum i Gminą utworzyli ścieżkę tematyczną dotyczącą historii kowalstwa. Prowadzi ona z gór poprzez najstarszą, malowniczą cześć miasteczka. Uwagę przykuwa fakt, że wszędzie lokalne inicjatywy przybierają charakter kompletnych produktów turystycznych.We wszystkich odwiedzanych miejscowościach bardzo aktywnie działają ochotnicze straże pożarne. W miejscowości Purgstall strażacy sami wybudowali swoją strażnicę, a ponadto na jej piętrze zorganizowali Muzeum Pożarnictwa. Wszystkie odwiedzane miasteczka oraz znajdujące się w nich obiekty kulturalne i baza hotelowo – gastronomiczna, bardzo mocno promują lokalne produkty, które są dostępne praktycznie wszędzie.
 
Podczas wizyty w Kamieniu Śląskim uczestnicy wyjazdu mogli się przekonać o tym że  postawa sołtysa, a zarazem radnego, nastawiona na owocną współpracę lokalnej społeczności z parafią, miejscowymi stowarzyszeniami oraz Gminą - przynosi niebywałe efekty. W miejscowości tej dzięki wspólnym działaniom, staw przeciwpożarowy zmienił się w wizytówkę miejscowości, a jego otoczenie porośnięte drzewami i ozdobnymi krzewami zmieniło się w miejsce do odpoczynku i relaksu. Na terenie parafii utworzono boisko, plac zabaw, amfiteatr oraz świetlicę wiejską z szeregiem obiektów towarzyszących. Wizytówką gminy są też piękne trawniki, pielęgnowane przez lokalną społeczność. Imponująca jest też liczba i tematyka imprez, które odbywają się w Kamieniu Śląskim za sprawą sołtysa, radnych i mieszkańców gminy.
 
Są to dobre praktyki, które warto realizować na terenie naszej gminy.

Tydzień Sportu w Gminie Bartoszyce

W ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich w Gminnej Hali w Bezledach odbyły się turnieje i zajęcia z tenisa stołowego, piłki ręcznej oraz fitness. Zadania realizowane były przy aktywnym współudziale gminnych klubów sportowych WSK Promyk Bezledy oraz GKPR Szczypiorniak Bezledy. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i popularyzację sportu i aktywności ruchowej.
 

Wysoce zjadliwa grypa ptaków

Drift Show Bezledy

Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnym wydarzeniu Drift Show Bezledy, które odbędzie się 16 października 2022 r. o godzinie 12:00 na placu buraczanym w Bezledach.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha.
Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Marlenki!
 

Otwarcie Przedszkola Gminnego w Tolko

W dniu 7 października br. Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha w obecności Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Mirona Sycza, dyrekcji przedszkola, radnych Gminy Bartoszyce oraz rodziców dokonał uroczystego otwarcia Przedszkola Gminnego w Tolko. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez dzieci i nauczycieli z przedszkola.
Wartość całej inwestycji, obejmującej również zagospodarowanie terenu oraz wyposażenie, wyniosła blisko 2.5 mln złotych, z czego kwota pozyskanego dofinansowania inwestycji wynosiła 726 975 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Gala Battle Of Barcja II / DFN

Za nami Gala DUET FIGHT NIGHT / Battle Of Barcja II, której współorganizatorami byli Gmina Bartoszyce oraz Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach. Na ringu w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach odbyło się 8 pojedynków w formule K1, kickboxing oraz boks. na  Entuzjazm gości i fanów kickboxingu potwierdził, że z pewnością warto było ten sobotni wieczór spędzić w taki sposób.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Trenuj z Wojskiem

Zapraszamy do skorzystania z programu szkoleniowego "Trenuj z Wojskiem". Uczestnik programu nabędzie wiedzę i umiejętności w zakresie:- posługiwania się bronią,- technik walki wręcz,- reagowania na skażenie,- przetrwania w terenie.Szkolenia w ramach 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej zaplanowanie zostały w dniach 15.10.2022 oraz 12.11.2022 i odbędą się one w Jednostce Wojskowej w Morągu.Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.tiny.pl/w7x5boraz pod nr telefonów: 727 040 097 lub 697 818 345
 

Gala walk DFN w Bezledach

W sobotę 1 października 2022 r. w Gminnej Hali w Bezledach odbędzie się gala walk Battle Of Barcja 2022 - Ogólnopolski Turniej K1, Full Contact, Kick Light kadetów, juniorów i seniorów.
 

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

"Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży" to temat dzisiejszego spotkania prowadzonego przez lubianą i znaną z telewizyjnych ekranów sędzię Annę Marię Wesołowską. Odbiorcami wykładu były dzieci i młodzież gminnych szkół podstawowych oraz pedagodzy i rodzice. Wiadomości przekazane i poparte faktami z życia zawodowego Sędzi Anny Marii Wesołowskiej wzbudzały w słuchaczach duże zainteresowanie, niekiedy nawet przerażenie i niedowierzanie. Odważni i chętni mogli poczuć się choć chwilę jak prawdziwy sędzia przymierzając sędziowską togę, a na zakończenie spotkania zrobić pamiątkowe zdjęcie z zaproszonym gościem.Spotkanie odbyło się w Gminnym Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach. 
 
 
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 56

Lokalizacja
Facebook Page Plugin