Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Gmina Bartoszyce w 2022 roku otrzymała wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3 w łącznej kwocie 8 500,00 zł.
 
Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 10 625,00 zł.
 
Celem programu jest:
  • zakup książek będących nowościami wydawniczymi,
  • organizacja działań promujących czytelnictwo w placówkach oświatowych,
  • zakup nowych elementów wyposażenia bibliotek szkolnych.
W tegorocznej edycji programu, dofinansowanie otrzymały następujące placówki:
  • Przedszkole Gminne nr 1 w Bartoszycach - kwota dofinansowania 2 500,00 zł, wkład własny 625,00 zł, całkowity koszt realizacji zadania 3 125,00 zł,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie - kwota dofinansowania 3 000,00 zł, wkład własny 750,00 zł, całkowity koszt realizacji zadania 3 750,00 zł,
  • Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach - kwota dofinansowania 3 000,00 zł , wkład własny 750,00 zł, całkowity koszt realizacji zadania 3 750,00 zł.
 

Informacja dla posiadaczy kotłów na paliwo stałe

Na podstawie art. 34 ust.1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236) informuję o przystąpieniu Gminy Bartoszyce do preferencyjnego zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

Dzień Kobiet Wiejskich

W dniu 29-10-2022 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach odbył się bankiet z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich. W sali zebrały się przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy. Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha złożył zebranym serdeczne życzenia oraz wręczył podziękowania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Dzień Kobiet Wiejskich 2022

Ślubowanie uczniów klasy I

W dniu 27 października 2022 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem na scenę pierwszoklasistów przez uczniów klasy VI, którzy dumnie wspierali swoich młodszych kolegów. W części oficjalnej dyrektor szkoły Jadwiga Bloch przywitała zaproszonych gości.
Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha skierował do najmłodszych uczniów życzenia i przekazał im upominki. Kolejnym gościem był Dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Tadeusz Biedziak, który również obdarował prezentami i życzeniami bohaterów dzisiejszej uroczystości.Przedstawiciele rodziców złożyli następnie podziękowania wychowawczyni klasy I Pani M. Wawrzak oraz dyrektor szkoły.
Kolejną częścią uroczystości było zaprezentowanie montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klasy I. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i dumnie prezentowały się na scenie. Montaż zakończył się gromkimi brawami, po którym wszyscy zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek który przygotowali rodzice uczniów klasy I w Sali bankietowej w Domu Kultury w Bezledach.
Nad całym przedsięwzięciem czuwała Pani Justyna Rojek, która jest szkolnym opiekunem Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Mistrzostwa Szkół w Biegach Przełajowych

Stadion i teren przyległy do Szkoły Podstawowej w Kinkajmach po raz kolejny był miejscem rozegrania Mistrzostw Szkół Gminnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Reprezentanci Szkół rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych, bili swoje rekordy, ale przede wszystkim promowali aktywność fizyczną. Każdy z zawodników walczył o najwyższą lokatę na mecie, a najlepsi otrzymali medale i dyplomy. Duże brawa dla wszystkich zawodników i gratulacje dla najlepszych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zostań funkcjonariuszem SW

Gala Wolontariusza roku 2022

Wójt Gminy Bartoszyce serdecznie zaprasza do zgłaszania kandydatur w konkursie na "Wolontariusza Roku 2022". 
 
Celem konkursu jest:
a) promocja postaw prospołecznych,
b) pobudzanie aktywności obywatelskiej,
b) wskazanie różnych form pracy wolontariackiej,
c) podziękowanie wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz
organizacji i środowiska lokalnego,
d) prezentacja ciekawych sylwetek wolontariuszy i wyjątkowych akcji wolontariackich.h.
 
Kandydaci będą wybierani w następujących kategoriach:
- ,,osoba indywidualna’’, w tym młodzież od 13 r.ż.;
- ,,Honorowy Wolontariusz Gminy Bartoszyce’’;
- "grupy formalne i nieformalne".
 
Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze, którzy w 2022 roku, w sposób szczególny zasłużyli się w działaniach społecznych na rzecz lokalnej społeczności.
 
Kandydatów można zgłaszać w następujących kategoriach: pomoc społeczna i ochrona zdrowia; edukacja, sport i kultura; rozwój lokalny i demokracja
 
Więcej szczegółów w regulaminie.
 
Zgłoszenia należy przesłać na adres: Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach, Bezledy 47, 11-200 Bartoszyce, złożyć w sekretariacie GCKB od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 15.00 lub wysłać w formie skanu na adres: centrum@gmina-bartoszyce.pl
 
 
 

Załączniki

Setne urodziny Pani Heleny Maciorowskiej.

20 października 2022 r., swoje setne urodziny obchodzi mieszkanka wsi Wardomy, Pani Helena Maciorowska. Dzisiejsza jubilatka w latach 50- tych dbała o edukację najmłodszych mieszkańców naszej gminy pracując jako nauczycielka w szkołach podstawowych w Glejdach, Sokolicy i Witkach. Doczekała się czworga dzieci, siedmiorga wnucząt i pięciorga prawnucząt. Dzisiaj, w dniu swoich jakże wyjątkowych urodzin Pani Helena otrzymała najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności, a z rąk Wójta Gminy Bartoszyce kwiaty, obraz z pleneru malarskiego, pamiątkowy grawerton i list gratulacyjny od Prezesa rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Jeszcze raz gratulujemy osiągnięcia tak pięknego wieku i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i pogodzie ducha!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Helena Maciorowska

Konkurs "Pocztówka dla Niepodległej"

Załączniki

Drift Show Bezledy

17 465,63 zł - to kwota, którą udało się zebrać podczas charytatywnego wydarzenia Drift Show Bezledy "Jedziemy dla Marlenki" i właśnie od tej informacji rozpoczynamy komentarz do galerii z dzisiejszej imprezy.
16 października 2022 na placu buraczanym w Bezledach w kłębach dymu, pisku opon i zapachu spalin zebrało się wiele mieszkańców gminy i okolic, by podziwiać zmagania kierowców na specjalnie przygotowanym torze, jak również po to by wspomóc Marlenkę, która z powodu choroby nowotworowej potrzebuje finansowego wsparcia w leczeniu. Datki można było zostawiać do puszek przy wejściu, na stoiskach gastronomicznych, w drift taxi oraz podczas licytacji.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, który wspólnie z organizatorami oficjalnie otworzył wydarzenie oraz na zakończenie dokonał wręczenia pamiątkowych statuetek oraz podziękowań dla osób i firm zaangażowanych w organizacje.
Szczegółowe informacje dotyczące dokładnych kwot zebranych do puszek, oraz szczegółowe podziękowania podamy wkrótce.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 56

Lokalizacja
Facebook Page Plugin