Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Gminne Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2021 roku w kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Bezledach odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości.
Wydarzenie rozpoczął występ artystyczny uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach. Uczniowie poprzez pieśni i wiersze, przekazali czym dla nich, młodych, jest niepodległość. Podczas mszy św. uczestniczyli również Harcerze Hufca ZHP w Bartoszycach.
Przed rozpoczęciem mszy św. w kościele pojawiły się:

- Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Bartoszyce;
- Poczty Sztandarowe Szkół Podstawowych z Gminy Bartoszyce;
- Poczet Sztandarowy oraz Kompania Honorowa 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha powitał zaproszonych gości, oraz mieszkańców gminy, po czym wezwał wszystkich od odśpiewania Hymnu Państwowego.
Ważnymi słowami, zakończył mszę Ksiądz Proboszcz Marek Stabrawa, zwracając się do wiernych "Siostry i Bracia", by dziś, bez podziałów na stanowiska, czy wykonywane funkcje, pamiętać że najważniejszy jest człowiek i byśmy szanowali naszą niepodległą wolność.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Plac Zwycięstwa 2