Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Informacja dot. segregacji śmieci

Grafik odbioru odpadów komunalnych na 2022 rok

V ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

V ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”
 
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów ogłasza V edycję ogólnopolskiego konkursu na najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego.
Ideą konkursu jest aktywizacja społeczności wiejskich oraz promowanie dobrych praktyk realizowanych na terenach wiejskich dzięki funduszowi sołeckiemu. To niezwykle popularne narzędzie służy mieszkańcom wsi i poprawia warunki życia społeczno-publicznego już od 2009 roku. Wszyscy jesteśmy świadkami tego jak na plus zmieniają się sołectwa i żyjący tam ludzie. Warto więc poprzez konkurs wyeksponować to co zostało już zrealizowane. Każde zgłoszenie to szansa na wygraną w pierwszym etapie na poziomie województwa aby znaleźć się wśród 16 najlepszych inicjatyw  w Polsce.
 
W konkursie może wziąć udział każde sołectwo (może być kilka z jednej gminy), które w latach 2010-2021 zrealizowało projekt sfinansowany z funduszu sołeckiego. WAŻNE jest jednak, aby pieniądze przekazane z funduszu sołeckiego oraz suma środków stanowiących wkład własny sołectwa nie były mniejsze niż 40% wartości zgłoszonego przedsięwzięcia.
 
Zachęcamy do wypełnienia oraz wysłania formularza zgłoszeniowego
do 17 stycznia 2022 r.
 
Prosimy u uważne zapoznanie się z regulaminem gdzie wymienimy województwa, które w tej edycji organizują I etap i wyłaniają zwycięzcę do edycji krajowej. Sołectwa będą więc składały formularze bezpośrednio do Urzędów Marszałkowskich właściwych do ich lokalizacji. Etapy wojewódzkie zakończono już na Opolszczyźnie i woj. kujawsko-pomorskim. Pozostałe sołectwa będą aplikowały bezpośrednio do biura Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów w Koninie.
 
Wszystkich wyłonionych zwycięzców wojewódzkich ogłosimy w marcu z pomocą strony internetowej a w kwietniu planujemy galę finałową podczas, której poznamy zwycięzcę krajowego V edycji.
 
Nagrodą główną w konkursie jest statuetka „Sołecka NIKE”, dyplom i czek. Wszyscy laureaci otrzymają nagrody finansowe oraz pamiątkowe dyplomy.
 
Dokumentację konkursu można pobrać ze strony internetowej http://kss.org.pl
Informacji udziela koordynator Grażyna Sędziak po godz. 14.00
tel. 797 901 112 e-mail: Wyślij e-mail
 

Załączniki

Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

24 grudnia 2021 odbyła się wigilia dla osób ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Każdy z przybyłych otrzymał ciepły posiłek, ciasto, herbatę i symboliczny opłatek.
 
Cieszymy się, że inicjatywa spotkała się z pozytywnym przyjęciem i przede wszystkim z frekwencją osób potrzebujących.
 
Dziękujemy serdecznie darczyńcom i wolontariuszom za wsparcie tego wydarzenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

Życzenia Bożonarodzeniowe

Kolędowanie w Rodnowie

Wieczór rozpoczęliśmy wierszem Lucyny Krzemienieckiej pt. „Wieczór Wigilijny”, który odczytała Pani Wanda Pieloch. Kolędowanie to piękna polska tradycja, która nadaje wyjątkowej atmosfery dla Świąt Bożego Narodzenia.
 
Koncert otworzył występ grupy wokalnej z Wojciech, rozwijającej swoje umiejętności w Domu Kultury w Wojciechach i Łabędniku pod okiem Pani Doroty Śnieżki. W skład grupy wchodzą: Karolina Pająk, Barbara Szałkowska, Zuzanna Socha, Kornelia Szałkowska, Karolina Ruszczyk, Aleksandra Socha, Magdalena Sieniuć, Diana Czajkowska oraz Roksana Czajkowska.
 
Kolejny zaprezentował się zespół śpiewaczy Gala z Galin pod kierownictwem Pana Siergieja Szelesta. Zespół tworzą: Lucyna Ździebło, Helena Kaczyńska, Alicja Tabaka, Anna Sula, Irena Zawadzka, Olga Lompa, Zdzisław Wojciechowski.
 
Następny wystąpił zespół ludowo-śpiewaczy z Sokolicy pod kierownictwem Pana Włodzimierza Bohuna. W skład zespołu wchodzą: Ewa Rubach, Elżbieta Czyżewska, Teresa Gieczewska, Barbara Nowak, Halina Gajc i Leokadia Waga.
 
Kolędowanie zakończył zespół śpiewaczy Wojcieszanie z Wojciech pod kierownictwem Pana Włodzimierza Bohuna. Skład zespołu: Krystyna Barańska, Irena Malinowska, Barbara Wierzbicka, Bożena Brodzik, Ewa Jakubczak, Alina Iwańska, Jan Drabiszczak, Leszek Maluchnik oraz Stanisław Wojnicz.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w tworzenie koncertu.
Dekoracje przygotowały: Urszula Kulińska, Teresa Bukowska, Magdalena Strug, Małgorzata Niebrzegowska, Łukasz Socha.
Za realizację dźwięku odpowiadał Patryk Wąsowicz.
Dziękujemy Telewizji Kablowej Bart-Sat za nagranie kolędowania.
Dziękujemy również księdzu proboszczowi Marku Wilkowi, za możliwość realizacji nagrania w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej w Rodnowie.
 
Kolędowanie będą mogli Państwo niedługo obejrzeć na YouTubie na kanale Gminy Bartoszyce oraz w Telewizji Kablowej Bart-Sat pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do subskrybcji oraz oglądania koncertu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Kolędowanie w Rodnowie

Gminny Jarmark Świąteczny

19 grudnia 2021r. odbył się Gminny Jarmark Świąteczny przy Urzędzie Gminy w Bartoszycach. Panowała świąteczna, miła i przyjazna atmosfera. Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha witał przybyłych mieszkańców, natomiast Anioł z Diabełkiem częstowali ich pierogami wykonanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich
w Kromarkach.
 
Podczas Jarmarku wystawiły się Koła Gospodyń Wiejskich oraz twórcy rękodzieła m.in.:
Janina Hadała- Worgielity
Marzena Pogoda - Wojtkowo
Zofia Bryl - Połęcze
Małgorzata Niebrzegowska - Kiersity
Małgorzata Jatczak - Sokolica
Marzena Staśko - Stryjkowo
Lucyna Jasiecka - Taplikajmy
Józefa Łunio - Galiny
Koło Gospodyń Wiejskich „SKIT-NO-WE” - Skitno
Koło Gospodyń Wiejskich „Rukola” - Nalikajmy
Koło Gospodyń Wiejskich „Kwadrat: - Wojciechy
 
Mogliśmy obejrzeć również szopkę Bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami, za które serdecznie chcielibyśmy podziękować Państwu Sylwi i Jackowi Bała oraz Dorocie i Karolowi Sinkiewicz. Dziękujemy bardzo również Panu Piotrowi Gołębiowskiemu, który udostępnił rzeźby do stworzenia przepięknej szopki.
 
Dziękujemy także Nadleśnictwu Bartoszyce, za przekazanie choinek do dekoracji, dzięki którym uzyskaliśmy iście świąteczny klimat.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Gminny Jarmark Świąteczny 2021

Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

Święta Bożego Narodzenia to czas, który dla wszystkich powinien być magiczny, otoczony chwilami z bliskimi przy wspólnym wigilijnym stole.

Niestety, to znacznie trudniejszy okres dla wszystkich doświadczających bezdomności i ubóstwa, dlatego Gmina Bartoszyce serdecznie zaprasza wszystkich potrzebujących na Wigilię, podczas której zapewnimy ciepły, darmowy posiłek.

Spotkanie odbędzie się 24 grudnia 2021 r. w godzinach 12:00 -14:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Bartoszycach.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Wójt Gminy Bartoszyce - Adrzej Dycha.
Wydarzenie jest współorganizowane przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach.
 

Uroczystość przekazania pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Kinkajmy

Dnia 18.12.2021 r. odbyła się uroczystość przekazania pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Kinkajmy. Wydarzenie rozpoczął Prezes OSP Bezledy Jacek Gabryszewski witając wszystkich przybyłych gości. Przywitano nowy wóz strażacki w szeregach OSP Bezledy marki SCANIA, jednocześnie żegnając dotychczasowy pojazd jednostki MERCEDES ATEGO, który dalszą służbę pełnił będzie w strukturach OSP Kinkajmy. Prezes OSP Bezledy przekazał Prezesowi OSP Kinkajmy dowód rejestracyjny oraz protokół przekazania pojazdu. Naczelnik OSP Bezledy przekazał Naczelnikowi OSP z Kinkajm kluczyki do mercedesa. Z kolei kierowca OSP Bezledy przekazał kanister paliwa kierowcy OSP Kinkajmy, słowami: „Oby nigdy mu nie zabrakło”, następnie przekazano polerkę do czyszczenia chromowej tuby dźwiękowej słowami: „Oby zawsze lśniła”. Druhowie z OSP Bezledy przekazali również druhom z OSP Kinkajmy, 6 nowych latarek kontowych. Wszyscy strażacy OSP Bezledy pożegnali się z samochodem, przybijając z nim piątkę. Po uroczystości przekazania, druhowie z Bezled odprowadzili pojazd do Kinkajm, gdzie został powitamy przez mieszkańców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Przekazanie nowego wozu bojowego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bezledach

15 grudnia 2021 roku odbyło się oficjalne przekazanie nowego wozu bojowego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bezledach.
 
Aktu przekazania dokonali:
Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Artur Chojecki
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Gustaw Marek Brzezin
Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - nadbryg. Tomasz Komoszyński
Wójt Gminy Bartoszyce - Andrzej Dycha
 
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, oraz reprezentacje OSP z terenu naszej gminy.
Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł: 1 014 430 zł
 
Szczegółowe finansowanie inwestycji:
Komenda Główna PSP - 225 000,00 zł
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 256 000,00 zł
Urząd Marszałkowski - 50 000 zł
Zakład ubezpieczeń - 169 000 zł
Gmina Bartoszyce - 314 430,00 zł
 
To już drugi nowy pojazd zakupiony na potrzeby OSP Gminy Bartoszyce, w planach są oczywiście następne, tak by nasze jednostki były wyposażone na równym poziomie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: OSP

1 2 3 4 5 6 ... 40

Lokalizacja
Facebook Page Plugin