Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Wolontariusze Roku 2019 nagrodzeni

W Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się Gala Wolontariatu podczas, której wyróżnieni zostali wolontariusze z powiatu bartoszyckiego. Z gminy Bartoszyce Andrzej Dycha, wójt gminy wyróżnił 20 osób, które swoim bezinteresownym zaangażowaniem działają na rzecz lokalnej społeczności.
 
Nie ma nic piękniejszego i bardziej wartościowego niż dzielić się swoim czasem i zaangażowaniem z innymi. Za całokształt pracy na rzecz lokalnego środowiska, za wspieranie działań na świetlicy wiejskiej, scalanie do wspólnych przedsięwzięć dzieci, młodzież i dorosłych oraz empatię, poczucie humoru i gadatliwość w roku 2019 tytuł honorowego wolontariusza gminy Bartoszyce  przyznano Marzenie Suprynowicz, mieszkance Osieki. 
 
 
Beata Wakuła mieszkanka Rodnowa. Jest młodą mamą i gospodynią, która potrafi pomimo wielu obowiązków i zadań podzielić się własnym czasem także z mieszkańcami swojej wsi. To ona wyszła z inicjatywą założenia Koła Gospodyń Wiejskich, została wybrana jego przewodniczącą, by prężnie działać na terenie całej gminy. Chętnie przygotowuje stoiska Koła na okoliczność imprez, festynów i jarmarków promując Rodnowo. Dzięki niej o wsi usłyszano w całym kraju, a to za sprawą bezinteresownego przyjęcia pod swój dach małżeńskiej pary rowerzystów, przemierzającej polskie drogie ku pomocy chorej Nadii ze Szczecinka. Pani Beata zaangażowała sąsiadów, znajomych i mieszkańców gminy do zorganizowania cyklistom miłego powitania i gościny. Jej energia, pomysłowość i ochota do działania zaprocentuje z pewnością i w nadchodzącym roku.  
 
Ewelina Balińska - sołtys sołectwa Wajsnory. Nie ustaje w staraniach, by w Wajsnorach pojawiła się wyremontowana świetlica. Starania okazują się skuteczne - nadchodzący rok wróży realizację tego celu. A póki co pani sołtys zorganizowała zbiórkę na zakup sprzętu muzycznego, sportowego, kuchennego i gier, zainicjowała założenie Koła Gospodyń Wiejskich, w którym zresztą czynnie działa, pozytywnie nakręca społeczność do wspólnych działań, dzięki czemu  w Wajsnorach bawiono się na imprezach z okazji Dnia Dziecka, Dożynek Parafialnych i Dnia Seniora.
 
Renata Bącik - Odkąd Renata Bącik jest sołtysem, sołectwo Szylina Wielka dołączyło do listy aktywnych wsi gminy Bartoszyce. Pani Sołtys, nosi w sobie ogrom energii i moc chęci do działania na rzecz społeczności. Z jej inicjatywy w Szylinie odbyła się piękna i widowiskowa impreza plenerowa „Noc Świętojańska”, odnowiono przystanek, ukwiecono starą elewację. Pani sołtys integruje mieszkańców do udziału szeregu warsztatów oraz gminnych wydarzeń.
 
Ewa Rubach - Odkąd Ewa Rubach jest sołtysem sołectwa Sokolica świetlica wiejska zyskała nowe życie. Każda bowiem okazja jest dobra, by spotkać się z mieszkańcami i spędzić wspólnie czas. Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, Dzień Seniora to imprezy zainicjowane i zorganizowane przez panią Ewę. Jest ona bardzo otwarta na wdrażanie w swojej miejscowości nowych działań. To ona zachęciła mieszkańców do założenia stowarzyszenia „Jak nie my to kto”, chętnie współpracuje także z innymi organizacjami. Pani Ewa chętnie współpracuje z centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, przyjmując pod dach swojej świetlicy różnorakie warsztaty i zachęcając małych i dużych mieszkańców do udziału. Zważywszy, że Pani Sołtys pracy się nie boi, Sokolica może się spodziewać kolejnego obfitego w pomysły roku.
 
Urszula Sośnicka - sołtys Sołectwa Dąbrowa. Niekwestionowany lider lokalnej społeczności. Inicjuje ciekawe akcje społeczne, sportowe i kulturalne. Wulkan pomysłów i inicjatyw na rzecz sołectwa jak również gminy. Pomaga i zaraża pomaganiem innych. Ula jest niezwykle aktywna we wspieraniu różnego typu imprez i projektów na szczeblu gminnym. Osoba życzliwa z solidnym charakterem jest wsparciem dla każdego potrzebującego.
 
Jonathan Humphrey z Parkoszewa. Lokalny przedsiębiorca. Niezwykła osoba i niezwykła osobowość.  Jonathan nie obiecuje on realizuje. Pomaga a potem pyta „czy pomóc w czymś jeszcze”. Swoim pozytywnym podejściem  zaktywizował społeczność lokalną do działania na rzecz poprawy estetyki i komfortu jakości życia w swojej miejscowości i nie tylko. To najprawdopodobniej najbardziej anonimowy wolontariusz w gminie, wiele osób doświadczyło jego pomocy nawet o tym nie wiedząc. To niezwykle sympatyczny Anglik o wielkim sercu.
 
Zofia Bryl– sołtys sołectwa Połęcze, założycielka Koła Gospodyń Wiejskich „Tęcza Połęcza” – w czynie społecznym dba o porządek i estetykę wsi, integruje mieszkańców poprzez organizowanie we wsi wakacyjnych spotkań, konkursów i zabaw dla najmłodszych. Zachęca do kultywowania tradycji poprzez wspólne przygotowywania wieńca dożynkowego czy stoiska na dożynki gminne jednym słowem zaradna, pozytywna i empatyczna kobieta.
 
Grzegorz Klimczak -  Mieszkaniec Galin,  członek Stowarzyszenia Przyjaciół Galin Nasze Galiny. Zaangażowany i otwarty na rzecz pozytywnych zmian w lokalnym środowisku. Służy zawsze pomocą w pracach podejmowanych w celu poprawy estetyki swojej miejscowości. Z racji posiadanego wykształcenia i doświadczenia jest niezastąpiony przy tworzeniu dokumentacji projektowych dla wszystkich inicjatyw na terenie sołectwa. Współpracuje z sołtysem, radnymi, OSP i Kołem Gospodyń Wiejskich. Zawsze służy pomocą proboszczowi, udziela się przy pracach związanych z remontem kościoła i obiektów przynależnych parafii. Z jego inicjatywy został wyremontowany mur wokół kościoła w Galinach.
 
Łukasz Bocis - Mieszkaniec Galin, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Galin Nasze Galiny, członek rady sołeckiej sołectwa Galiny. Zawsze otwarty, uśmiechnięty i chętny do pomocy z głową pełną pomysłów. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest niezastąpiony przy pracach kosztorysowych dla wszystkich inicjatyw sołeckich. Czynnie uczestniczył przy budowie wiat rekreacyjnych i murowanego grilla, które służą mieszkańcom sołectwa i gminy Bartoszyce. Współpracuje z sołtysem i radnymi, OSP  i Kołem Gospodyń Wiejskich. 
 
Wioletta Gołębiowska– mieszkanka Wirwilt. Nie obcy jest jej wolontariat i działania społeczne. Od zawsze obchodzi ją los słabszych oraz zwierząt, szczególnie kotów, którymi często się zajmuje, karmi, pielęgnuje i szuka nowych domów. Swój wolny czas poświęca dzieciom organizując im zabaw, konkursy czy warsztaty rękodzieła w świetlicy wiejskiej w Wirwiltach. Wioletta to osoba bardzo otwarta i kreatywna.
 
 Anna Czelin– od urodzenia mieszkanka Wirwilt. Prezes Koła Gospodyń Wiejskich „Wirwiltczanki”. Ania to osoba miła i uczynna, chętnie pomaga innym. Bierze udział w pracach na rzecz miejscowości, współorganizatorka wielu spotkań lokalnej społeczności, lubi zieleń i kwiaty, stworzyła i pielęgnuje kwiecistą skarpę w centrum wsi.
 
Grażyna i Andrzej Czuchońscy ze Skitna są wolontariuszami pracującymi na rzecz sołectwa Skitno od kilkudziesięciu lat. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu sołectwo nie tylko zmienia się wizualnie, ale i mentalnie. Pani Grażyna pełni funkcję Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Skitnie. Zawsze pełna energii i zapału do pracy. Jest również „naczelnym kronikarzem Skitna”. Kronika, którą prowadzi jest świadkiem zmian, wydarzeń i zaangażowania miejscowej ludności w sielskie życie naszego sołectwa. Pan Andrzej nie tylko wspiera żonę w jej działaniach, ale również czynnie w nich uczestniczy. Stelaże, płotki, konstrukcje, zawsze można liczyć na Pana Andrzeja, dzięki jego pracy mamy możliwość realizować ambitne plany sołectwa.
 
 Piotr Kucharski – mieszkaniec Skitna. Pan Piotr pomimo wielu obowiązków prywatnych ma czas i chęci, aby sołectwo Skitno piękniało i tętniło życiem. Trzeba wyrównać teren, coś zaorać nawieźć ziemi zawsze można liczy na zaangażowanie Piotrka i jego maszyn. Dzięki również jego pracy we wsi Skitno powstało boisko do gry w siatkówkę. Można chcieć wiele zmienić i wiele zrobić i dzięki takim ludziom jak Piotrek jest to możliwe.
 
Koło Gospodyń Wiejskich „Łabędzianki” w Łabędniku – To wspaniała i pełna zapału do działania grupa kobiet i dziewczyn. Praca i uśmiech to ich motto. Swoim działaniem przyczyniają się do kultywowania tradycji wiejskich. Poprzez prowadzone działania promują swoją wieś i gminę. Były organizatorkami koncertu charytatywnego na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze. 
 
Mariusz Michalec – sołtys sołectwa Łabędnik pierwszej kadencji. Jest młody, pełen zapału i entuzjazmu. Człowiek czynu, dba o estetykę wsi, wspiera koło gospodyń wiejskich w Łabędniku, organizuje i sponsoruje lokalny sport dla dzieci i młodzieży.
 
Krystyna Majcher – skarbnik Stowarzyszenia „W każdym wieku” w Łabędniku. Jest osobą emaptyczną, chętną do pomocy. Włącza się chętnie w organizację wydarzeń kulturalnych w Łabędniku m.in. Piknik na kocyku, dożynki gminne, Bieg z Flagą. 
 
Jadwiga Czajkowska – Członek stowarzyszenia „W każdym wieku” w Łabędniku. Prowadzi warsztaty rękodzieła w Domu Kultury w Łabędniku, bierze udział, pomimo swojej niepełnosprawności, w pracach na rzecz estetyki wsi. Pomaga integrować mieszkańców poprzez włączanie się w organizację wydarzenia kulturalne.
 
 Kazimierz Kosiński – członek Stowarzyszenia „ W każdym wieku” w Łabędniku, członek Rady Sołeckiej. Niezastąpiony w pracach na rzecz poprawy estetyki wsi, kosi, sadzi, podlewa każdy zielony zakątek. Dba o zapomniane groby byłych mieszkańców Łabędnika, sędziuje mecze, wspiera organizacyjnie  Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie przewozi, zawozi, odwozi, nosi i przenosi – jego motto to „Mało mówić dużo robić”.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin